Schedule

BC Spring Classic

Please review tournament schedules regularly for latest updates.

Time Teams Division Location
Jun 6 5:00 PM
Round-robin

3 2009 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 3 2009 Vancouver Selects Blue

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 6 5:30 PM
Round-robin

1 2010 Vancouver Selects Blue @ 6 2010 Jr Steelers Elite

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 6 6:30 PM
Round-robin

5 2009 Elite Jr Steelers @ 2 2009 BC Blackhawks

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 6 7:00 PM
Round-robin

5 2010 BC Lightning @ 8 2010 BC Bears

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Time Teams Division Location
Jun 7 7:30 AM
Round-robin

3 2007 Vancouver Selects Black @ 1 2007 NWB Hockey Development

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 7 8:00 AM
Round-robin

8 2008 BC Lightning VI @ 3 2008 BC Blackhawks

Division 2008 Elite
Delta [Canadian]
Jun 7 8:00 AM
Round-robin

7 2009 Jr Steelers @ 0 2009 Jr Rivermen

Division 2009 AAA
Delta [International]
Jun 7 8:00 AM
Round-robin

12 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 1 2011 BC Wild

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 8:00 AM
Round-robin

6 2011 BC Lightning @ 5 2011 Jr Steelers

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 8:15 AM
Round-robin

4 2011 BC Blackhawks @ 0 2010 BC Prospects

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 8:15 AM
Round-robin

1 2011 Junior Eagles @ 15 2011 Jr Rivermen

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 8:15 AM
Round-robin

2 2006 BC Lightning @ 6 2006 BC Blackhawks

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 7 8:15 AM
Round-robin

7 2006 EHS Knights @ 2 2006 Premier Blazers

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 7 9:00 AM
Round-robin

5 2007 BC Blackhawks Black @ 7 2007 BC Spartans Elite

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 7 9:30 AM
Round-robin

8 2009 Vancouver Island Monarchs @ 3 2009 Blazers Hockey

Division 2009 AAA
Delta [Canadian]
Jun 7 9:30 AM
Round-robin

5 2008 Fraser Valley Knights @ 7 2008 Vancouver Selects

Division 2008 AAA
Delta [International]
Jun 7 9:30 AM
Round-robin

7 2011 Jr Steelers Elite @ 5 2010 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 9:30 AM
Round-robin

1 2010 Jr Rivermen @ 6 2010 BC Blackhawks

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 9:45 AM
Round-robin

3 2010 Jr Steelers West @ 6 2010 BC Spartans

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 9:45 AM
Round-robin

14 2010 High Performance Redwings @ 2 2010 Jr Steelers East

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 9:45 AM
Round-robin

8 2006 West Coast Prospects @ 0 2006 Vancouver Blades

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 7 9:45 AM
Round-robin

8 2006 Fraser Valley Kings @ 2 2006 Ice Dogs

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 7 10:30 AM
Round-robin

2 2007 Blazers Hockey White @ 4 2007 Junior Eagles

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 7 11:00 AM
Round-robin

1 2008 Junior Eagles @ 11 2008 Jr Steelers

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 7 11:00 AM
Round-robin

8 2008 Junior Eagles Green @ 1 2008 Hockey Evolution

Division 2008 Elite
Delta [International]
Jun 7 11:00 AM
Round-robin

1 2007 Sullys Hockey @ 6 2007 BC Blackhawks

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 11:00 AM
Round-robin

4 2010 Vancouver Selects Blue @ 0 2010 BC Lightning

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 11:15 AM
Round-robin

6 2009 Vancouver Selects Blue @ 3 2009 Junior Eagles Green

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 11:15 AM
Round-robin

1 2010 BC Golden Knights @ 7 2010 BC Bears

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 11:15 AM
Round-robin

3 2006 NW Warriors @ 4 2006 Junior Eagles

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 7 11:15 AM
Round-robin

0 2006 BC Spartans @ 9 2006 Seattle Metropolitans

Division 2006 AA
Delta [Legends]
Jun 7 12:00 PM
Round-robin

3 2007 BC Spartans @ 3 2007 Blazers Hockey Red

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 7 12:30 PM
Round-robin

6 2008 BC Spartans @ 0 2008 BC Prospects

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 7 12:30 PM
Round-robin

6 2006 Utah Stars @ 4 2006 Vancouver Island Monarchs

Division 2006 AA
Delta [International]
Jun 7 12:30 PM
Round-robin

3 2011 BC Lightning @ 9 2012 Jr Steelers Elite

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 12:30 PM
Round-robin

4 2009 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 2 2009 BC Blackhawks

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 12:45 PM
Round-robin

6 2008 Jr Steelers Elite @ 1 2007 Snipers

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 12:45 PM
Round-robin

1 2007 Vancouver Selects Blue @ 4 2007 Fraser Valley Sturgeon Green

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 12:45 PM
Round-robin

2 2008 Knights @ 9 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 7 12:45 PM
Round-robin

2 2005 North Shore Cougars @ 7 2005 NWB Hockey Development

Division 2005 AAA
Delta [Legends]
Jun 7 1:30 PM
Round-robin

3 2007 NWB Hockey Development @ 5 2007 BC Blackhawks Black

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 7 2:00 PM
Round-robin

3 2008 Hockey Evolution @ 9 2008 BC Lightning VI

Division 2008 Elite
Delta [Canadian]
Jun 7 2:00 PM
Round-robin

5 2005 Jr Rivermen @ 5 2005 Snipers

Division 2005 AAA
Delta [International]
Jun 7 2:00 PM
Round-robin

6 2010 BC Spartans @ 3 2011 Jr Steelers Elite

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 2:00 PM
Round-robin

4 2007 Burnaby Islanders @ 2 2007 High Performance Redwings

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 2:15 PM
Round-robin

14 2011 Jr Steelers @ 3 2011 Junior Eagles

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 2:15 PM
Round-robin

4 2010 BC Blackhawks @ 5 2010 Jr Steelers West

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 2:15 PM
Round-robin

0 2005 Outlaws @ 4 2005 Vancouver Golden Panthers

Division 2005 AAA
Delta [American]
Jun 7 2:15 PM
Round-robin

3 2009 Jr Rivermen @ 3 2009 Vancouver Island Monarchs

Division 2009 AAA
Delta [Legends]
Jun 7 3:00 PM
Round-robin

4 2007 BC Spartans Elite @ 2 2007 Vancouver Selects Black

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 7 3:30 PM
Round-robin

10 2008 Vancouver Selects @ 1 2008 Junior Eagles

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 7 3:30 PM
Round-robin

4 2009 Blazers Hockey @ 5 2009 Jr Steelers

Division 2009 AAA
Delta [International]
Jun 7 3:30 PM
Round-robin

5 2010 Vancouver Selects Blue @ 5 2010 BC Bears

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 3:30 PM
Round-robin

5 2007 BC Blackhawks @ 0 2007 Vancouver Selects Blue

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 3:45 PM
Round-robin

2 2010 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 9 2010 High Performance Redwings

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 3:45 PM
Round-robin

8 2010 Jr Steelers Elite @ 2 2010 BC Golden Knights

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 3:45 PM
Round-robin

1 2008 Junior Eagles Green @ 3 2008 BC Blackhawks

Division 2008 Elite
Delta [American]
Jun 7 3:45 PM
Round-robin

8 2006 Junior Eagles @ 7 2006 West Coast Prospects

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 7 5:00 PM
Round-robin

4 2006 Vancouver Blades @ 5 2006 Fraser Valley Kings

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 7 5:00 PM
Round-robin

2 2006 Premier Blazers @ 4 2006 BC Lightning

Division 2006 Elite
Delta [Canadian]
Jun 7 5:00 PM
Round-robin

3 2009 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 8 2009 Elite Jr Steelers

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 5:00 PM
Round-robin

3 2011 Jr Rivermen @ 4 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 5:15 PM
Round-robin

0 2009 Junior Eagles Green @ 6 2009 BC Blackhawks

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 5:15 PM
Round-robin

4 2006 BC Blackhawks @ 5 2006 NW Warriors

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 7 5:15 PM
Round-robin

4 2006 Vancouver Island Monarchs @ 0 2006 BC Spartans

Division 2006 AA
Delta [Legends]
Jun 7 6:30 PM
Round-robin

4 2006 Seattle Metropolitans @ 7 2006 Utah Stars

Division 2006 AA
Delta [International]
Jun 7 6:30 PM
Round-robin

5 2006 Ice Dogs @ 5 2006 EHS Knights

Division 2006 Elite
Delta [Canadian]
Jun 7 6:30 PM
Round-robin

0 2010 BC Prospects @ 5 2012 Jr Steelers Elite

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 7 6:30 PM
Round-robin

9 2010 Jr Steelers East @ 10 2010 Jr Rivermen

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 6:45 PM
Round-robin

6 2007 High Performance Redwings @ 6 2008 Jr Steelers Elite

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 6:45 PM
Round-robin

4 2011 BC Wild @ 5 2011 BC Blackhawks

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 7 6:45 PM
Round-robin

3 2008 BC Prospects @ 6 2008 Knights

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 7 6:45 PM
Round-robin

8 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 0 2008 Fraser Valley Knights

Division 2008 AAA
Delta [Legends]
Jun 7 8:00 PM
Round-robin

0 2005 Outlaws @ 7 2005 NWB Hockey Development

Division 2005 AAA
Delta [International]
Jun 7 8:00 PM
Round-robin

0 2005 Vancouver Golden Panthers @ 5 2005 Snipers

Division 2005 AAA
Delta [Canadian]
Jun 7 8:00 PM
Round-robin

2 2007 Fraser Valley Sturgeon Green @ 0 2007 Burnaby Islanders

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 7 8:15 PM
Round-robin

7 2007 Snipers @ 1 2007 Sullys Hockey

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 7 8:15 PM
Round-robin

8 2008 Jr Steelers @ 3 2008 BC Spartans

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 7 8:15 PM
Round-robin

8 2005 North Shore Cougars @ 4 2005 Jr Rivermen

Division 2005 AAA
Delta [Legends]
Time Teams Division Location
Jun 8 8:00 AM
Round-robin

6 2008 Fraser Valley Knights @ 1 2008 BC Prospects

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 8 8:00 AM
Round-robin

1 2011 BC Blackhawks @ 8 2011 BC Lightning

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 8:00 AM
Round-robin

6 2006 BC Lightning @ 2 2006 Ice Dogs

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 8 8:15 AM
Round-robin

2 2008 Junior Eagles @ 9 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 8 8:15 AM
Round-robin

6 2006 Fraser Valley Kings @ 10 2006 Junior Eagles

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 8 8:15 AM
Round-robin

0 2011 Junior Eagles @ 14 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 8:15 AM
Round-robin

10 2012 Jr Steelers Elite @ 0 2011 BC Wild

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 8:15 AM
Round-robin

2 2007 Blazers Hockey Red @ 0 2007 Blazers Hockey White

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 8 9:30 AM
Round-robin

2 2006 BC Blackhawks @ 0 2006 West Coast Prospects

Division 2006 Elite
Delta [Canadian]
Jun 8 9:30 AM
Round-robin

2 2010 Jr Rivermen @ 8 2010 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 9:30 AM
Round-robin

10 2010 Jr Steelers West @ 4 2010 Jr Steelers East

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 9:30 AM
Round-robin

2 2006 NW Warriors @ 0 2006 Premier Blazers

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 8 9:45 AM
Round-robin

6 2006 EHS Knights @ 9 2006 Vancouver Blades

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 8 9:45 AM
Round-robin

2 2008 BC Spartans @ 5 2008 Vancouver Selects

Division 2008 AAA
Delta [Legends]
Jun 8 9:45 AM
Round-robin

8 2011 Jr Steelers @ 0 2010 BC Prospects

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 9:45 AM
Round-robin

7 2011 Jr Steelers Elite @ 3 2010 BC Blackhawks

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 9:45 AM
Round-robin

2 2007 Junior Eagles @ 9 2007 BC Spartans

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 8 11:00 AM
Round-robin

4 2008 Knights @ 10 2008 Jr Steelers

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 8 11:00 AM
Round-robin

3 2009 Junior Eagles Green @ 5 2009 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 11:00 AM
Round-robin

4 2009 Elite Jr Steelers @ 2 2009 Vancouver Selects Blue

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 11:00 AM
Round-robin

1 2005 Outlaws @ 5 2005 North Shore Cougars

Division 2005 AAA
Delta [International]
Jun 8 11:15 AM
Round-robin

4 2005 Snipers @ 2 2005 NWB Hockey Development

Division 2005 AAA
Delta [American]
Jun 8 11:15 AM
Round-robin

1 2008 Hockey Evolution @ 1 2008 BC Blackhawks

Division 2008 Elite
Delta [Legends]
Jun 8 11:15 AM
Round-robin

8 2010 High Performance Redwings @ 1 2010 BC Spartans

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 11:15 AM
Round-robin

6 2010 BC Lightning @ 3 2010 Jr Steelers Elite

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 11:15 AM
Round-robin

3 2007 NWB Hockey Development @ 5 2007 BC Spartans Elite

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 8 12:30 PM
Round-robin

5 2005 Vancouver Golden Panthers @ 4 2005 Jr Rivermen

Division 2005 AAA
Delta [Canadian]
Jun 8 12:30 PM
Round-robin

3 2007 Sullys Hockey @ 6 2007 High Performance Redwings

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 12:30 PM
Round-robin

3 2010 BC Golden Knights @ 6 2010 Vancouver Selects Blue

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 12:30 PM
Round-robin

3 2006 Seattle Metropolitans @ 2 2006 Vancouver Island Monarchs

Division 2006 AA
Delta [International]
Jun 8 12:45 PM
Round-robin

4 2006 BC Spartans @ 2 2006 Utah Stars

Division 2006 AA
Delta [American]
Jun 8 12:45 PM
Round-robin

5 2008 Jr Steelers Elite @ 1 2007 Fraser Valley Sturgeon Green

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 12:45 PM
Round-robin

2 2007 Vancouver Selects Blue @ 2 2007 Snipers

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 12:45 PM
Round-robin

4 2007 Vancouver Selects Black @ 1 2007 BC Blackhawks Black

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 8 2:00 PM
Round-robin

4 2008 Junior Eagles Green @ 1 2008 BC Lightning VI

Division 2008 Elite
Delta [Canadian]
Jun 8 2:00 PM
Round-robin

7 2011 Jr Rivermen @ 6 2012 Jr Steelers Elite

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 2:00 PM
Round-robin

2 2007 Burnaby Islanders @ 3 2007 BC Blackhawks

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 2:00 PM
Round-robin

1 2009 Blazers Hockey @ 11 2009 Jr Rivermen

Division 2009 AAA
Delta [International]
Jun 8 2:15 PM
Round-robin

12 2008 Jr Steelers @ 2 2008 Fraser Valley Knights

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 8 2:15 PM
Round-robin

0 2006 Premier Blazers @ 7 2006 West Coast Prospects

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 8 2:15 PM
Round-robin

0 2011 BC Wild @ 3 2010 BC Prospects

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 2:15 PM
Round-robin

2 2011 Junior Eagles @ 8 2011 BC Blackhawks

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 3:30 PM
Round-robin

1 2011 BC Lightning @ 9 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 3:30 PM
Round-robin

6 2009 Vancouver Island Monarchs @ 4 2009 Jr Steelers

Division 2009 AAA
Delta [Canadian]
Jun 8 3:30 PM
Round-robin

9 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 3 2008 BC Spartans

Division 2008 AAA
Delta [International]
Jun 8 3:45 PM
Round-robin

7 2006 Junior Eagles @ 4 2006 EHS Knights

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 8 3:45 PM
Round-robin

5 2005 NWB Hockey Development @ 2 2005 Jr Rivermen

Division 2005 AAA
Delta [Legends]
Jun 8 3:45 PM
Round-robin

8 2010 BC Spartans @ 5 2010 Jr Rivermen

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 3:45 PM
Round-robin

2 2010 Jr Steelers East @ 10 2011 Jr Steelers Elite

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 5:00 PM
Round-robin

3 2009 Vancouver Selects Blue @ 5 2009 BC Blackhawks

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 5:00 PM
Round-robin

6 2009 Elite Jr Steelers @ 1 2009 Junior Eagles Green

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 5:00 PM
Round-robin

4 2006 Vancouver Blades @ 1 2006 BC Lightning

Division 2006 Elite
Delta [Canadian]
Jun 8 5:00 PM
Round-robin

5 2006 BC Blackhawks @ 6 2006 Fraser Valley Kings

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 8 5:15 PM
Round-robin

4 2008 BC Prospects @ 3 2008 Junior Eagles

Division 2008 AAA
Delta [American]
Jun 8 5:15 PM
Round-robin

2 2006 Ice Dogs @ 8 2006 NW Warriors

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 8 5:15 PM
Round-robin

6 2010 Fraser Valley Sturgeon Blue @ 1 2010 Jr Steelers West

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 5:15 PM
Round-robin

5 2010 BC Blackhawks @ 3 2010 High Performance Redwings

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 6:15 PM
Round-robin

9 2007 Blazers Hockey Red @ 0 2007 Junior Eagles

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 8 6:30 PM
Round-robin

1 2005 North Shore Cougars @ 6 2005 Vancouver Golden Panthers

Division 2005 AAA
Delta [Canadian]
Jun 8 6:30 PM
Round-robin

2 2010 BC Lightning @ 3 2010 BC Golden Knights

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 6:30 PM
Round-robin

3 2010 Jr Steelers Elite @ 3 2010 BC Bears

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 8 6:30 PM
Round-robin

4 2005 Snipers @ 1 2005 Outlaws

Division 2005 AAA
Delta [International]
Jun 8 6:45 PM
Playoff

5 2008 BC Blackhawks @ 2 2008 BC Lightning VI

Division 2008 Elite
Delta [American]
Jun 8 6:45 PM
Round-robin

9 2008 Vancouver Selects @ 0 2008 Knights

Division 2008 AAA
Delta [Legends]
Jun 8 6:45 PM
Round-robin

8 2011 Jr Rivermen @ 3 2011 Jr Steelers

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 6:45 PM
Round-robin

4 2007 High Performance Redwings @ 3 2007 Vancouver Selects Blue

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 8 7:45 PM
Round-robin

3 2007 BC Spartans @ 0 2007 Blazers Hockey White

Division 2007 AA
BWC [BWC]
Jun 8 8:00 PM
Playoff

1 2008 Hockey Evolution @ 8 2008 Junior Eagles Green

Division 2008 Elite
Delta [Canadian]
Jun 8 8:00 PM
Round-robin

5 2007 BC Blackhawks @ 2 2008 Jr Steelers Elite

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 8 8:00 PM
Consolation

5 2006 EHS Knights @ 5 2006 Vancouver Blades

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 8 8:15 PM
Consolation

0 2006 BC Lightning @ 2 2006 BC Blackhawks

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 8 8:15 PM
Consolation

0 2006 Premier Blazers @ 0 2006 Ice Dogs

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 8 8:15 PM
Round-robin

3 2007 Fraser Valley Sturgeon Green @ 5 2007 Sullys Hockey

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 8 8:15 PM
Round-robin

4 2007 Snipers @ 2 2007 Burnaby Islanders

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Time Teams Division Location
Jun 9 7:45 AM
Consolation

2 2011 BC Wild @ 7 2010 BC Prospects

Division 2011 AAA
BWC [BWC]
Jun 9 8:00 AM
Bronze

6 2009 BC Blackhawks @ 0 2009 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 8:00 AM
Consolation

1 2009 Junior Eagles Green @ 8 2009 Vancouver Selects Blue

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 8:00 AM
Consolation

5 2006 BC Spartans @ 6 2006 Utah Stars

Division 2006 AA
Delta [Canadian]
Jun 9 8:00 AM
Playoff

6 2006 Vancouver Island Monarchs @ 2 2006 Seattle Metropolitans

Division 2006 AA
Delta [International]
Jun 9 8:15 AM
Consolation

1 2010 BC Lightning @ 3 2010 BC Golden Knights

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 8:15 AM
Round-robin

4 2005 Jr Rivermen @ 0 2005 Outlaws

Division 2005 AAA
Delta [American]
Jun 9 8:15 AM
Bronze

2 2010 Vancouver Selects Blue @ 4 2010 Jr Steelers Elite

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 9:15 AM
Consolation

4 2011 Jr Steelers @ 3 2011 BC Lightning

Division 2011 AAA
BWC [BWC]
Jun 9 9:30 AM
Playoff

2 2011 Jr Rivermen @ 4 2012 Jr Steelers Elite

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 9:30 AM
Playoff

3 2011 BC Blackhawks @ 5 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 9:30 AM
Round-robin

1 2005 NWB Hockey Development @ 0 2005 Vancouver Golden Panthers

Division 2005 AAA
Delta [Canadian]
Jun 9 9:30 AM
Playoff

2 2008 BC Prospects @ 10 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2008 AAA
Delta [International]
Jun 9 9:45 AM
Playoff

7 2008 Jr Steelers @ 9 2008 Vancouver Selects

Division 2008 AAA
Delta [Legends]
Jun 9 9:45 AM
Round-robin

8 2005 Snipers @ 3 2005 North Shore Cougars

Division 2005 AAA
Delta [American]
Jun 9 9:45 AM
Playoff

6 2010 BC Spartans @ 4 2011 Jr Steelers Elite

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 9:45 AM
Playoff

1 2010 BC Blackhawks @ 7 2010 High Performance Redwings

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 10:45 AM
Consolation

1 2007 Vancouver Selects Black @ 3 2007 Sullys Hockey

Division 2007 AAA
BWC [BWC]
Jun 9 11:00 AM
Playoff

3 2008 Jr Steelers Elite @ 2 2007 Snipers

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 11:00 AM
Playoff

0 2007 High Performance Redwings @ 6 2007 BC Blackhawks

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 11:00 AM
Bronze

3 2006 BC Spartans @ 10 2006 Seattle Metropolitans

Division 2006 AA
Delta [Canadian]
Jun 9 11:00 AM
Playoff

3 2006 West Coast Prospects @ 2 2006 Junior Eagles

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 9 11:15 AM
Playoff

1 2006 Fraser Valley Kings @ 7 2006 NW Warriors

Division 2006 Elite
Delta [Legends]
Jun 9 11:15 AM
Playoff

0 2007 Junior Eagles @ 1 2007 BC Spartans

Division 2007 AA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 11:15 AM
Gold-silver

2 2006 Vancouver Island Monarchs @ 3 2006 Utah Stars

Division 2006 AA
Delta [American]
Jun 9 11:15 AM
Playoff

2 2007 Blazers Hockey White @ 6 2007 Blazers Hockey Red

Division 2007 AA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 12:15 PM
Consolation

4 2010 Jr Steelers East @ 10 2010 Jr Rivermen

Division 2010 AAA
BWC [BWC]
Jun 9 12:30 PM
Playoff

0 2007 BC Blackhawks Black @ 3 2007 Vancouver Selects Black

Division 2007 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 12:30 PM
Playoff

3 2007 NWB Hockey Development @ 2 2007 BC Spartans Elite

Division 2007 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 12:30 PM
Consolation

3 2008 Junior Eagles @ 5 2008 Knights

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 9 12:30 PM
Playoff

1 2009 Blazers Hockey @ 6 2009 Vancouver Island Monarchs

Division 2009 AAA
Delta [International]
Jun 9 12:45 PM
Playoff

5 2009 Jr Rivermen @ 1 2009 Jr Steelers

Division 2009 AAA
Delta [Legends]
Jun 9 12:45 PM
Bronze

6 2005 North Shore Cougars @ 7 2005 Jr Rivermen

Division 2005 AAA
Delta [American]
Jun 9 12:45 PM
Consolation

4 2007 Burnaby Islanders @ 3 2007 Fraser Valley Sturgeon Green

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 12:45 PM
Gold-silver

6 2010 Jr Steelers Elite @ 4 2010 BC Bears

Division 2010 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 2:00 PM
Consolation

3 2010 Jr Steelers West @ 4 2010 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 2:00 PM
Gold-silver

3 2009 BC Blackhawks @ 6 2009 Elite Jr Steelers

Division 2009 Elite
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 2:00 PM
Bronze

2 2008 BC Prospects @ 8 2008 Jr Steelers

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 9 2:00 PM
Bronze

6 2006 Fraser Valley Kings @ 5 2006 Junior Eagles

Division 2006 Elite
Delta [International]
Jun 9 2:15 PM
Consolation

3 2008 Fraser Valley Knights @ 4 2008 BC Spartans

Division 2008 AAA
Delta [Legends]
Jun 9 2:15 PM
Bronze

6 2007 High Performance Redwings @ 5 2007 Snipers

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 2:15 PM
Gold-silver

2 2006 West Coast Prospects @ 3 2006 NW Warriors

Division 2006 Elite
Delta [American]
Jun 9 2:15 PM
Gold-silver

1 2010 BC Spartans @ 4 2010 High Performance Redwings

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 3:30 PM
Bronze

1 2011 BC Blackhawks @ 8 2011 Jr Rivermen

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 3:30 PM
Bronze

3 2007 BC Blackhawks Black @ 5 2007 BC Spartans Elite

Division 2007 AAA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 3:30 PM
Gold-silver

4 2008 Vancouver Selects @ 3 2008 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2008 AAA
Delta [Canadian]
Jun 9 3:30 PM
Gold-silver

0 2008 BC Blackhawks @ 1 2008 Junior Eagles Green

Division 2008 Elite
Delta [International]
Jun 9 3:45 PM
Bronze

2 2009 Blazers Hockey @ 5 2009 Jr Steelers

Division 2009 AAA
Delta [Legends]
Jun 9 3:45 PM
Gold-silver

7 2009 Jr Rivermen @ 6 2009 Vancouver Island Monarchs

Division 2009 AAA
Delta [American]
Jun 9 3:45 PM
Gold-silver

5 2012 Jr Steelers Elite @ 2 2011 Fraser Valley Sturgeon Blue

Division 2011 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 3:45 PM
Gold-silver

4 2007 BC Spartans @ 3 2007 Blazers Hockey Red

Division 2007 AA
Coquitlam [Rink 2]
Jun 9 5:00 PM
Bronze

5 2010 BC Blackhawks @ 2 2011 Jr Steelers Elite

Division 2010 AAA
Coquitlam [Rink 3]
Jun 9 5:00 PM
Bronze

1 2007 Blazers Hockey White @ 6 2007 Junior Eagles

Division 2007 AA
Coquitlam [Rink 1]
Jun 9 5:00 PM
Gold-silver

5 2005 NWB Hockey Development @ 1 2005 Snipers

Division 2005 AAA
Delta [Canadian]
Jun 9 5:15 PM
Gold-silver

1 2007 NWB Hockey Development @ 5 2007 Vancouver Selects Black

Division 2007 AAA
Coquitlam [Rink 4]
Jun 9 5:15 PM
Bronze

3 2008 Hockey Evolution @ 5 2008 BC Lightning VI

Division 2008 Elite
Delta [Legends]
Jun 9 5:15 PM
Gold-silver

2 2008 Jr Steelers Elite @ 3 2007 BC Blackhawks

Division 2007 Elite
Coquitlam [Rink 2]
Time Teams Division Location